Казнети 432 лица, не носеле заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 432 прекршоци.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Претходна вестПопладневниот дожд и грмежи и денеска нема да изостанат
Следна вестСе полни буџетот: До сега 26.882 граѓани казнети за неносење заштитни маски