Казнети 437 лица, не носеле заштитни маски

Во текот на изминатото деноноќие во однос на мерката за носење заштитна маска поради епидемијата на коронавирусот, регистрирани се 437 прекршоци, информираат од МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Претходна вестВо Куманово и Скопје разбиена терористичка ќелија под влијание на ИСИС
Следна вестКлупи за стоење на улица „Македонија“