Казнети 466 лица, не носеле заштитни маски

Во текот на изминатото деноноќие во Македонија по однос на мерката за носење заштитна маска, како превенција од ширење на корнавирусот, регистрирани се 466 прекршоци, информираат од МВР.

Министерството за внатрешни работи воедно апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Претходна вестОсвен што дивјачки се градат зданија во Скопје не гледам нешто добро од градоначалниците
Следна вестСо четирицикл излетал од патот, тешко повреден маж