Казни за 754 лица за неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие (10/11.10.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 754 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Претходна вестСанкционирани 437 возачи во Скопје, од кои 140 за пребрзо возење
Следна вестДве млади момчиња се судрија среде полноќ со своите автомобили