Контроверзниот Јанакопулос доби посебен подарок од Обрадовиќ – па веднаш се пофали

Жељко Обрадовиќ е веќе трета сезона тренер на Партизан, а за многумина тој остана запамтен како „вечен шеф“ на Панатинаикос, клуб во кој помина 13 години и имаше успешен период.

Првиот човек на овој клуб многупати покажал дека е контроверзен во своите потези, но секако Обрадовиќ има почит кај Димитрис Јанакопулос, а тој уште еднаш покажа колку го почитува српскиот стратег.

Очигледно Јанакопулос добил пиво од Чачак, со ликот на Жељко Обрадовиќ и чаша со посветен автограм од легендарниот стратег, а тој момент го сподели со сите на Инстаграм мрежата.

Претходна вестКовачевски не губи време, ветува: Просечната плата ќе биде 1.000 евра
Следна вестРама: Сакаме да сме дел од ЕУ, која не е рај, туку среќен пекол