Крадец тешко повредил жена која го затекнала во својот дом

Разбојник тешко повредил жена во Битола. Имено, полицијата поднесе кривична пријава против Е. Ќ. (31) од Битола поради разбојничка кражба.

-На 25 јуни, на улицата „Шар Планина“ во Битола, пријавениот влегол во куќа и додека пребарувал, бил затекнат од оштетената Л. Ѓ. (70) по што, тој ја турнал по скалите, а таа паднала и добила тешки телесни повреди, информира МВР.

Претходна вестСкопјанец во камион превезувал 26 мигранти, доби кривична пријава
Следна вестОпожарено „Ауди 4“ во сопственост на Владата