Кривична пријава за угостител, не го почитувал работното време

При извршена контрола на угостителски објект во Кочани од страна на полициски службеници, по 20 часот биле затекнати неколку лица, а сопственикот не ги почитувал мерките на Владата, односно не го почитувал работното време.

По комплетирање на случајот, против одговорното лице ќе биде поднесена кривична пријава за непостапување според здравствените прописи за време на епидемија.

Претходна вестПет лица повредени при судир на автобус и автомобил во Скопје
Следна вестНели требаше Аеродром до сега да има општинска зграда?