Кривична против битолчанка за малтретирање на сопствените малолетни деца

СВР Битола поднесе кривична пријава против А. Ш. (30) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело запуштање и малтретирање дете. На 10.5.2020 пријавената во домот физички ги малтретирала своите две малолетни деца нанесувајќи им повреди.

Претходна вестСостојбата на Талат Џафери е стабилна, велат од неговиот кабинет
Следна вестШилегов ја жртвува Универзална за 50 висококатници – обвинува Трајановски