Кривична против двајца разбојници, истепале вработена во објект, а потоа ја ограбиле

СВР Скопје поднесе кривична пријава против 20-годишниот Љ.А. и 32-годишниот С.Е., двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“, извести МВР.

Пријавените, физички нападнале и со остар предмет нанеле повреди на вработена во продажен објект во Скопје, по што од објектот одзеле пари, велат од МВР.

Претходна вестДржавниот пат Крива Паланка – ГП Деве Баир пуштен во употреба
Следна вестИсчезна 17-годишник од установа за згрижување деца во Карпош