Исчезна 17-годишник од установа за згрижување деца во Карпош

Вчера попладне, во 14.00 часот во Полициската станица Карпош, од Јавна установа за згрижување на деца било пријавено дека од установата се оддалечил нивниот штитеник, 17-годишниот Ч.С., кој и претходно се оддалечувал и бил враќан, извести МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Претходна вестКривична против двајца разбојници, истепале вработена во објект, а потоа ја ограбиле
Следна вестИзмамена жена од Кавадарци, уплаќала пари за да добие кредит