Кривична против двајца скопјани, истепале полицајци

СВР Скопје поднесе кривична пријава против 60-годишниот В.Ф. и 28-годишниот О.Ф., двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“, извести МВР.

-На 02.10.2023 на крстосница од Качанички пат со булевар „Словенија“ во Скопје, пријавените физички нападнале полициски службеници, соопшти МВР.
Претходна вестСкопјанец натепан од возач на автобус на ЈСП
Следна вестТетовец измамен за 2000 евра: Се договорил да купи градежен материјал, кога отишол во фирмата сфатил дека е излажан