Куче фрлено од седми кат од зграда во Тетово

На социјалните мрежи денеска се шири вознемирувачко видео на кое се гледа како куче паѓа од балкон на зграда, од голема висина. Се претпоставува дека кучето паднало од седми кат.

-Педесет и осумгодишниот тетовец Ѓ.З. вчера (22 март) во 18 часот и 40 минути во СВР Тетово пријавил дека околу 17 часот од балкон на зграда во изградба на улица “Благоја Тоска” во Тетово, спроти зградата во која тој живеел, од шесттиот кат паднало куче и набргу потоа yгинало. Кучето, според пријавеното, во објектот се обидувале да го заловат двајца тетовски пожарникари. Се расчистува и документира случајот, велат од МВР.

 

https://www.facebook.com/tetovoinfo/videos/1346925999330762

Претходна вестМаж со нож се шетал низ скопски Аеродром
Следна вестВанковска: Договорот со Бугарија може да се раскине со обична нота, ние сакаме добрососедство, но не под услови тие да ни кажуваат…