Македонија до 19 години одигра без голови против Грузија

Репрезентацијата на Македонија до 19 години, одигра нерешено без голови на гостувањето во Грузија во првиот од двата планирани контролни натпревари против истиот противник.

Македонската репрезентација успеа да ја сочува мрежата, а кон крајот на мечот остана и со играч помалку откако Сековски беше исклучен само четири минути откако влезе во игра.

Вториот натпревар помеѓу овие две селекции се игра во понеделник во 18 часот.

Претходна вестСДСМ денеска на отчетен Конгрес ќе ги анализира изборните резултати
Следна вестРуски воени бродови пристигнуваат на Куба