Малку сонце, малку облаци, малку дожд

Сончево и топло време со умерена облачност претпладне, а во попладневните часови ќе има услови за локален краткотраен дожд и грмежи. Максималната дневна температура на воздухот ќе се искачи до околу 27 степени. Ова е денешна прогноза на синоптичарите за скопското подрачје.

Слично време се очекува и на подрачјето на целатa држава. Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачат до 30 степени. Слично време се очекува и во наредниве денови.

Претходна вестДенеска премиера на две композиции на нашата Дарија Андовска во Минхен
Следна вестШто понатаму со вака осмислениот и реализиран полициски час?