Малолетник нападнат од неколку лица во Градскиот парк

Малолетно момче ноќеска било нападнато од повеќе лица во Градскиот парк.

-На 25.01.2021 во 03.30 часот во Полициска станица Центар, Г.Н.(47) од Скопје, пријавил дека на 24.01.2021 околу 19.00 часот во близина на фонтаната во Градски парк неговиот 17 годишен син бил физички нападнат од неколку лица, од кои едниот го познавал, соопшти полицијата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестЛевица: Kрајно време е да запре вработувањето по Рамковен договор
Следна вестOд ноќеска мало поевтинување на дизелот, бензинот по стара цена