Малолетник нападнат од повеќе лица во автобус на ЈСП

На 16.01.2024 околу 20:50 часот во Полициската станица Карпош било пријавено дека околу 19:20 часот во автобус на ЈСП Скопје на бул.„Партизански одреди“, малолетник од Скопје бил физички нападнат од неколку лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестМаж нападнал извршител во канцеларија во центарот на Скопје
Следна вестРечиси два часа дел од Тетово без снабдување со електрична енергија