Речиси два часа дел од Тетово без снабдување со електрична енергија

Скоро два часа голем дел од тетовското градско подрачје беше без снабдување со електрична енергија. Прекинот од 16 до 18 часот според компанијата Електродистрибиција бил направен по барање на Територијалната противпожарна единица, а со цел да се изгасне пожар и да се спречат поголеми проблеми.
-Дел од тетовското градско подрачје попладнево имаше прекин во снабдувањето со електрична енергија по итно барање на противпожарните служби со цел да се спречи поголема несреќа бидејќи во одредена локација настанал пожар. Екипите на Електродистрибуција веднаш интервенираа на лице место, информираше Вјоса Селими портпарол на Електродистрибуција.

По надминување на ситуацијата, според Електродистрибуција, снабдувањето со електрична енергија е повторно нормализирано.

Претходна вестМалолетник нападнат од повеќе лица во автобус на ЈСП
Следна вестПроменливо облачно и потопло со повремени врнежи од дожд