Малолетник си ги истепал мајката, сестрата и братот со тврд предмет

Малолетник е приведен поради насилство, соопшти полицијата.

МВР информира дека на 12.03.2024 во 17.00 часот во СВР Скопје, 42 – годишна жена пријавила дека околу 12.30 часот во домот во скопско нејзиниот малолетен син со тврд предмет ја нападнал неа, нејзината 20 годишна ќерка и другиот малолетен син.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестВрховниот суд реши, Александар Ѓорчевски, таткото на убиената Вања, останува во притвор
Следна вестКривична пријава против поренешен директор на Фондот за пензиско – проневерил околу 22.000 евра