Малолетно девојче нападнало соученик пред училиште во Аеродром

На 18.05.2024 во 22.30 часот во СВР Скопје, Д.С.Н.(45) од Скопје пријавила дека на 16.05.2024 околу 09.30 часот пред основно училиште на подрачјето на општина Аеродром во Скопје нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од неговата соученичка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Претходна вестРазловечките востаници пред 148 години ја запалиле искрата на борбата за слободна Македонија
Следна вестЦУК: Битолските пожарникари извлекувале човек паднат во Драгор, вода навлегувала во подруми, дворови, лифт…