Маж најден починат во напуштен објект во центарот на Скопје

На подрачјето на Центар во Скопје било пронајдено починато машко лице, информира полицијата.

На 01.06.2024 во 19.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека во напуштен објект на подрачјето на Центар во Скопје било пронајдено починато машко лице.

-Од страна на лекар од Итната медицинска помош била констатирана смрт. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција, стои во полицискиот билтен.

 

Претходна вестОперационите сали на Клинички ќе работат со надворешни компресори
Следна вестПензионерите на Исланд имаат највисоки примања, додека оние во Албанија најниски