Маж нападнат од сосед во Кондово

На 02.03.2023 во 11:40 часот во СВР Скопје, Р.Т.(68) од с.Кондово, скопско, пријавил дека на 01.03.2023 околу 09:00 часот во с.Кондово, по претходна расправија, бил физички нападнат од З.Р. од истото село.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Претходна вестТурчин приложил фалсификуван зелен картон на Деве Баир
Следна вестСтудија: За 12 години над половина луѓе на светот ќе бидат предебели