Маж се обидел да силува 76-годишна жена во Куманово

Вчера во СВР Куманово 76 годишна жена од Куманово пријавила дека истиот ден околу 11,30 часот лице на возраст од 30 до 35 години се обидело да изврши полов напад врз неа. Се работи на целосно расчистување на случајот, соопшти полицијата.

Претходна вестСЗО: Да се тестираат сите контакти без оглед на симптомите
Следна вестТри лица физички нападнале и се обиделе да силуваат малолетнички во Скопје