Маж се самозапали пред зградата на хрватската Влада

Околу 9:30 часот утрово пред зградата на хрватската Влада, непознат маж се полил со бензин и се запалил, објави jutarnji.hr.

Состојбата на повредениот се уште не е позната…

Според првите информации, лицето се запалило и на местото на настанот е испратена итната помош. Во моментов се утврдуваат сите околности на настанот – велат кусо од полицијата.

Очевидец за Јутарњи лист рекол дека човекот кој се полеал со бензин бил видно растроен.

Претходна вестПретрес во Велес, приведени дилери
Следна вестМинистерството за правда најави промени за Судскиот совет: Да се зголеми судискиот стаж од шест на 15 години, работното искуство од 15 на 20 години…