Маж со нож го нападнал татко му, поднесена кривична

22-годишен маж со нож се обидел да го нападне татко му, откако претходно се скарале, соопшти полицијата. Против него е поднесена кривична пријава.

– ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против И.Р.(22) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“. На 14.11.2023 во семејниот дом, по претходна расправија, пријавениот се обидел со нож да го нападне својот татко, информираат од МВР.

Претходна вестСрбин и Хрват ја откриле слабата точка на казината во Лондон
Следна вестЗибери: Јавната администрација лани се намалила за 3.722 лица