Минимално намалување на цените на бензините и на дизелот

Од ноќеска на полноќ малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на ЕУРОДИЗЕЛ (ДЕ В), се намалуваат за 0,50 ден/лит, соопшти Регулаторната комисија.

Со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 82,00 ден/лит, малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 84,00 ден/лит, додека малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е В) изнесува 73,00 ден/лит.

Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1), се намалува за 1,00 ден/лит, малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) изнесува 72,00 ден/лит.

Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС, се зголемува за 0,756 ден/кг, и со тоа малопродажната цена на Мазутот М-1 НС изнесува 43,209 ден/кг.

 

 

Претходна вестБислимоски: Во овој период има исклучително ниски цени на струјата, правиме последни анализи за проширување на евтината дневна тарифа
Следна вестНово истражување дава одговор на прашањето како Египќаните ги граделе пирамидите