Млад скопјанец нападнат од својот брат

На 06.05.2023 во 18:50 часот, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода С.С.(31) од Скопје затоа што околу 18:30 часот во семејниот дом физички го нападнал неговиот 23-годишен брат.

 

По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

 

Претходна вестЈа нападнал својата 70-годишна мајка, приведен насилен скопјанец
Следна вестПоради закани, засилено обезбедување во клиниката каде што се чува малолетниот убиец