Млада скопјанка пронајдена почината во апартман во Стар Дојран

На 02.10.2021 околу 17.30 часот во СВР Струмица било пријавено дека во Стар Дојран во апартман од вила починала Д.Ќ.(25) од Скопје која во изнајмениот апартман пристигнала околу 12.00 часот заедно со С.Т.(25) од Скопје, информира МВР.

Од итна медицинска помош Гевгелија потврдена е смртта без знаци на насилство.

Увид на лице место извршила увидна екипа на Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гевгелија, а по наредба на јавен обвинител телото на починатата е предадено на обдукција.

Претходна вестЗагина 17-годишник откако негов врсник излетал со возилото од патот Кичево – Охрид
Следна вестУбава маратонска атмосфера, македонска доминација и рекорди…