Младинците на Македонија Ѓорче Петров го освоија Купот на Македонија

Младите фудбалери на Македонија Ѓорче Петров славеа во вчерашното финале во Купот на Македонија против Пелистер со 2:0 и така го освоија трофејот.

Во првото полувреме мрежите мируваа, а почетокот на вториот ден го донесе првиот гол на средбата. Македонија Ѓорче Петров до водство стигна со голот на Алтин Алији во 47. минута.

Пред крајот на натпреварот во 83. минута Никола Величковски се погрижи за конечните 2:0.

Претходна вестПротест во Аеродром, граѓаните не сакаат бетонизација на населбата Лисиче со новиот  ДУП
Следна вестСилјановска-Давкова идната недела ќе го додели мандатот за состав на новата влада