Момчето на кавадарчанка извршило полови дејства врз нејзината малолетна ќерка

Полови дејствија врз нејзината ќерка од страна на машко лице пријавила жителка на Кавадарци, соопшти полицијата.

МВР информира дека синоќа во 21.00 часот во ОВР Кавадарци, 38-годишна кавадарчанка пријавила дека на почетокот на месец март, врз нејзината малолетна ќерка било извршено полово дејствие.

-Полово дејствие било извршено од лице со кое била во љубовна врска и кое било полнолетно. За настанот известен бил јавен обвинител и Центарот за социјални работи Кавадарци. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопштија од СВР Велес.

Претходна вестДимитриевски: Сите досегашни претседатели беа верни на своите партии, тоа треба да се промени
Следна вестШтета што Универзалната сала не може да прозбори, ама барем зналци сега да зборуваат како понатаму