Мртов 54-годишник пронајден во куќа во Гази Баба

Починато лице било пронајдено во куќа во општина Гази Баба, соопшти полицијата.

-Вчера утро во 09: 50 часот било пријавено дека во Скопје, на подрачјето на Гази Баба, во неговиот дом бил пронајден починат Б.Р.(54). Од страна на лекар била констатирана смрт, увид извршила увидна екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција, соопшти МВР.

Претходна вестНајмногу заразените од вирусот се лица меѓу 30 и 39 години
Следна вестСе заканувал на малолетничка со објава на фотографии, добил кривична пријава