МВР: 137 санкционирани возачи во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (01.01.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

-Само на територијата на град Скопје изречени се вкупно 137 мерки, од кои 80 за управување со брзина поголема од дозволената, 10 мерки за возење без возачка дозвола, 6 мерки за нерегистрирани возила и останати 27 санкции. Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот. информираат од МВР.

Претходна вестКазнети 208 лица за неносење маска
Следна вестOд март до декември 125 компании добиле државна помош, а не исплатиле плати