Казнети 208 лица за неносење маска

Полицијата казнила 208 лица за неносење маска.

Во текот на изминатото деноноќие (01/02.01.2021) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 208 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

Претходна вестИ шатките во Вардар се поднапија и гледаа телевизија за Нова Година
Следна вестМВР: 137 санкционирани возачи во Скопје