МВР: Регистрирани 359 прекршоци за неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие (23/24.07.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 359 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Претходна вестУправниот суд досега не прифати ниту една тужба во однос на изборите
Следна вестХакирани веб страната и службените мејлови на Министерството за здравство