МВР: Тројца приведени за пожарот во Универзална сала

Во врска со пожарот во Универзална сала, во полициска станица Центар се приведени тројца градежни работници кои изведувале работни задачи во моментот на пожарот и тоа Б.Р. (50), З.Т. (60) и Б.И. (53), соопшти денеска МВР.

Во информацијата се наведува дека денеска околу 09.45 часот во СВР Скопје е пријавено дека настанал пожар во Универзалната сала во Скопје.

-Веднаш по добиената пријава, на лице место се упатени полициски службеници и припадници на Бригадата за противпожарна заштита, кои околу 11.30 часот го изгаснале пожарот. Со возило на Итна медицинска помош во Клиниката за токсикологија се однесени две лица Е.С. (48) и А.Т. (41) поради вдишување на чад. Од страна на екипи на ЕВН во целата околина на салата е прекинато снабдувањето на електрична енергија, при што на ул. „Петар Поп Арсов“ во лифтовите на зградите имаше заглавени две жени, кои беа извлечени од страна на Единицата за интервентна полиција. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, стои во соопштението на МВР.

Претходна вестСилјановска: Кој е изолиран, ние што сме секаде присутни или тие што не ги примаат и на партиски забави во Брисел?
Следна вестЈакимовски: Ставаме крај на партизацијата во Република Македонија