На Бит пазар запленети 30.000 парчиња пиротехника    

Околу 30.000 парчиња на разни пиротехнички средства се запленти синоќа во полициската акција на скопски Бит пазар.

-Во акцијата се приведени две лица. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок, соопшти МВР.

Акцијата била спроведена од полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и СВР Скопје.

Претходна вестРегионот веќе се вакцинира, а на Македонија вакцини ќе и пристигнат во февруари
Следна вестСара и Матеј најчести имиња на новороденчиња во 2020 година