Нападнал и ограбил човек додека користел слободни денови од затвор

СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.Д.(31) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“.

Пријавениот на 26.02.2023 на ул.„Гоце Делчев“, за време на користење слободни денови од казнено-поправната установа Затвор Теферич – Струга, со закана и употреба на сила од М.Е.(20) одзел пари.

Претходна вестФрлил марихуана низ прозорец кога забележал дека го фатиле полицајци
Следна вестАлбанец ограбил куќа во Битола