Наплив на физички напади врз жени: Насилник истепал вработена во општата болница во Струга – кривична пријава за „загрозување на сигурноста“ против 53 годишниот А.Н

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга презеде брза акција со поднесување кривична пријава против 53-годишниот А.Н. од Струга. Основите за сомнение се вртат околу извршување кривично дело категоризирано како „загрозување на сигурноста“, како што соопшти МВР.

Пријавениот на 29.02.2023 година во просториите на Општата болница во Струга извршил физички напад врз Р.Н.(22), вработенa со потекло од Струга. Бруталниот напад резултираше со повредени, што го натера Министерството за внатрешни работи да се справи со овој инцидент.

Тежината на ситуацијата бара темелна истрага за инцидентот, со цел да се обезбеди правда за жртвата. Поднесувањето на кривична пријава ја нагласува посветеноста на органите за спроведување на законот да ја поддржуваат безбедноста и безбедноста на заедницата.

Претходна вестМилошоски: Силјановска има огромна предност пред Пендаровски кој што имаше сериозни потфрлувања особено во пополнувањето на амбасадорските места
Следна вестНа гласање и без Северна на пасошите: 100 илјади граѓани со пасоши со старото уставно име ќе може да излезат на избори – партиите со поддршка за предлогот на ДИК