Неексплодирана бомба од Втората светска војна пронајдена на нива во Кичевско

Неексплодирана бомба од Втората светска војна била пронајдена на нива во Кичевско.

Според информациите на МВР, вчера било пријавено дека во село Длапкин Дол, при изведување земјоделски работи, била пронајдена една неексплодирана бомба од Втората светска војна.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Кичево, а од страна на Дирекцијата за заштита и спасување истата била безбедно подигната за понатамошна постапка.

Претходна вестЗа многумина во Скопје возењето без возачка е хоби
Следна вестДвајца повредени во тепачка со пукање и ножеви во Кондово