Неексплодирана рачна бомба пронајдена на улица во Демир Капија

Неексплодирана рачна бомба била пронајдено вчера на улица во Демир Капија, информираат утрово од Центарот за управување со кризи (ЦУК).

Според соопштеното од Регионалниот ЦУК – Велес, во 13.05 часот на 112, добиена била информација за пронајдено експлозивно неексплодирано убојно средство на улицата „Партизанска“ број 1 во Демир Капија.

– Од ЦУК веднаш се информирани ПС – Неготино и ДЗС – Неготино, ДЗС – Гевгелија. Во 16.15 часот, опасното неексплодирано убојно средство е безбедно подигнато, отстрането, од страна на пиротехничар, појаснуваат од ЦУК.

Претходна вестЕдна работа новата власт не смее да ја заборави
Следна вестАнкета на ИРИ: 47 отсто од македонските граѓани сметаат дека ЕУ не е сериозна во намерите да понуди членство