Неколку малолетници дивееле и се заканувале во центарот на Скопје

Полицијата извести дека вчера во СВР Скопје било пријавено дека околу 22 часот во Градски трговски центар, неколку малолетници физички нападнале малолетник од Скопје и агресивно се однесувале кон три малолетнички, исто така, од Скопје.

Според пријавеното, еден од напаѓачите имал и остар предмет, но не го употребил.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестОсомничените за убиството на Данка Илиќ во притвор, приведени уште двe лица
Следна вестДенеска е Свето Благовештение – Благовец, празник на Пресвета Богородица и на радосната вест