Неколкумина полесно повредени во сообраќајка на пет автомобили кај Радовиш

Во сообраќајка која се случи вчера во 16:30 часот на местото „Директорска кривина“, на патот Радовиш-Штип, учествувале пет автомобили, при што неколку лица се полесно повредени.

Сообраќајката ја потврди портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска, која информрираше дека сообраќајот на овој дел бил пренасочен по споредeн пат.

Увид на местото на несреќата, по овластување на јавен обвинител, е извршен од страна на увидна екипа од ОВР Радовиш.

Претходна вестПочина пејачката Нина Спирова позната по „Еден бакнеж“, „ Молчи молчи љубов моја“
Следна вестКамерите на рамењата на полицајците да не завршат како камерите на бандерите