Нелегална сеча на дрва во Националниот парк Пелистер

Вчера во 09.45 часот во СВР Битола, чувар во Националниот парк „Пелистер“ пријавил дека на стариот пат Ресен-Битола, на место викано „Вртешка“, пронашол повеќе парчиња исечено огревно дрво. Полициски службеници излегле на местото и извршиле увид. Се работи на расчистување на случајот, соопшти полицијата.

Претходна вестСе преврте возило кај Пештани, возачот е повреден
Следна вест23-годишно момче повредено во сообраќајка во Скопје