Се преврте возило кај Пештани, возачот е повреден

Вчера во 19.30 часот на регионалниот пат Св.Наум – Охрид, на излезот од с.Пештани, патничко возило „опел астра“, со охридски регистарски ознаки, управувано од А.С.(31) од Охрид, изгубило контрола и се превртело. Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општа болница Охрид. Увид извршила екипа од СВР Охрид.

Претходна вестМотоциклист повреден во сообраќајка во Скопје
Следна вестНелегална сеча на дрва во Националниот парк Пелистер