Се полни државната каса: Казнети 445 граѓани за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие полицијата регистрирала 445 прекршоци по однос на мерката за носење заштитна опрема на носот и устата, соопшти денеска МВР.

Казната изнесува 20 евра во денеска противвредност.

-Апелираме до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата за справување со ковид-19, се наведува во информацијата.

Претходна вестПлатформите на Матка си стојат, ѓубрињата не се бројат…
Следна вестИ Заев и Пендаровски повикуваат на заедништво и рамноправност, но колку работат на тоа?