Ниска облачност со повремено сонце, доцна попладне дожд

Во Скопје претпладне ќе има ниска облачност со малку сонце. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе се спушти до 1, а максималната ќе достигне 8 степени.

Слишно ввеме ќе има во кисточните краеви од земјата, а во западните делови од Македонија времето ќе биде со повремени врнежи од дожд, а на планините ќе паѓа снег. Кон крајот на денот и во текот на ноќта врнежите ќе се прошират насекаде, а пообилни ќе бидат во западните подрачја. Врнежи од снег повремено ќе има и на некои повисоки места. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 5, а максималната ќе достигне од 7 до 13 степени.

 

Претходна вестНајголемите хитови на годинешниот Василичарски концерт на 12 и 13 јануари
Следна вестВМРО-ДПМНЕ: Спасовски покажа сила кон народот и растури Бадников оган, a кон министрите од ДУИ…