Нов кикс на Шкендија, Работнички триумфално низ Велес

Актуелниот македонски фудбалски шампион Шкендија се најде на 11 бода негатива во однос на лидерот Шкупи по денешниот кикс во дуелот со Тиквеш.

Тетовци на домашен терен одиграа 1-1 што е шесто реми за шампионот оваа сезона. Се чинеше дека нема да има изненадување откако по првото полувреме Шкендија имаше водство од 1-0, благодарение на голот на Рамадани непосредно пред последниот свиреж на судијата. За сензацијата се погрижи Мирковиќ на седум минути пред крајот на натпреварот.

Серијата од три порази и четири меча без победа ја прекина Работнички кој славеше во Велес против Борец со 1-0. Голот за триумф го постигна Тодоровски во 63. минута.