Несреќа во Хрватска: Бегале со возило од полицијата и се забиле во ѕид, четворица мртви

Во Хрватска се случила тешка сообраќајна несреќа. Имено, во четвртокот околу 7 часот во местото Брнаже кај Сињ четири лица загинаа при излетување на патничко возило од коловозот, кое потоа удрило во ѕид. Останатите лица кои се наоѓале во возилото, кое било со камп приколка, се пренесени во болница.

-Според првите информации загинатите најверојатно се мигранти, информираат од сплитско-далматинската полиција.

Сообраќајната несреќа се случила по полициска потера од Триљ до Брназ, каде патнички автомобил со унгарска регистрација поради пребрзо возење удрил во ѕид од семејна куќа. Загинаа дури четири лица.

Претходна вестВашингтон тврди дека надворешни сили се обидуваат да влијаат врз претседателските избори
Следна вест„Статуафест“ од денеска до сабота на улица „Македонија“