Нов кикс на Струга, Ибраими промаши два пенали

Есенскиот првак на Македонија, Струга Трим Лум, лошот го започна вториот дел од сезоната. Потврда за тоа е киксот на домашен терен против Македонија ЃП.

Струга, поточно Бесарт Ибраими не реализираше два пенали. Пфвиот гол промаши во 35.минута, а вториот 17 минути подцна. Покрај неискористените пенали, Стружани не ја искористија предност од играч повеќе. не успеа да победи и покрај тоа што цело полувреме имаше играч повеќе на теренот.

Струга Трим Лум сега има 39 поени, два повеќе од Шкупи. Фудбалерите на Шкупи утре ќе гостуваат во Кратово и доколку победат ќе ја преземат челната позиција на табелата.

Претходна вестПриведени крадци во Скопје, одземеното вратено на сопственикот
Следна вестНов гол на Миовски за Абердин, 15. оваа сезона