Oблачно со сончеви периоди, навечер повремен дожд

Во Скопје времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Во ноќните часови ќе има повремени врнежи од дожд. Минималната температура ќе се спушти до -3, а максималната ќе достигне до 7 степени.

На останатото подрачје во Македонија времето ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Во вечерните и ноќните часови ќе има повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Во западните делови врнежите повремено ќе бидат поинтензивни и проследени со засилен југозападен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од -7 до -1, а максималната ќе достигне од 5 до 11 Целзиусови степени.

Утре претпладне ќе има повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Во текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен, а вдолж Повардарието засилен северозападен ветер. Во наредните денови времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи претежно од дожд, пообилни во недела попладне.

Претходна вестДали и ОУ „Лазо Ангеловски“ ќе го стрефи иста судбина како „Димитар Македонски“?
Следна вестСрбија доби уште 40.000 вакцини од Русија, до март ќе се добијат околу два милиони вакцини