Облачно со температура до 10 степени

Во Скопје претпладне ќе биде значително облачно и магливо, во текот на денот облачноста делумно ќе се намали. Минималната температура ќе се спушти до 0, а максималната ќе достигне 10 степени.

На останатото подрачје на Македонија времето во повисоките подрачја ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а по котлините со појава на магла или значителна ниска облачност, кои попладне ќе се намалат. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 4, а максималната ќе достигне од 8 до 15 степени.

Во следните денови продолжува периодот на стабилно и суво време со умерена до значителна облачност, по котлините со појава на магла.

Претходна вестЗа прв пат на куп македонските анимирани филмови од 70-те и 80-те
Следна вестОд денеска со нови мерки – угостителите затвораат во 18 часот